Vyhledat

7 věcí, které z vás učiní skutečného lídra

Aktualizace: úno 10

Přemýšlíte, jak se stát opravdovou autoritou s přirozeným respektem, ke které zaměstnanci a ostatní manažeři nejen vzhlížejí, ale mají upřímnou radost ji následovat a pracovat pro ni?


Zkuste dodržovat následující pravidla, která odlišují průměrné vedoucí od skutečných lídrů.


1. Věnujte čas strategickým cílům. Nenechte se pohltit naléhavostí krátkodobých zadání, která je mnohdy pouze zdánlivá, a soustřeďte se na úkoly, které jsou skutečně důležité i z dlouhodobého hlediska.


2. Přemýšlejte o lidech jako o lidech. Zaměstnanci nejsou jen pozice či bezejmenná součást organizační struktury. Skutečný lídr vnímá své podřízené jako individuality a snaží se porozumět silným a slabým stránkám, cílům a zájmům každého z nich.


3. Povyšte respekt nad oblíbenost. Přátelskost je důležitá, ale někdy musí šéf přijmout i méně populární opatření, a obětovat tak svou krátkodobou oblíbenost ve jménu dlouhodobého respektu.


4. Radujte se z úspěchu vašeho týmu. Buďte pyšní na úspěchy vašich podřízených namísto obav, že vás přerostou a ohrozí vaši pozici. Skutečný lídr se nesnaží vytvořit stádo ovcí, které jej budou bezhlavě následovat, ale vychovávat nové lídry.


5. Delegujte otevřeně a upřímně. Opravdový lídr chápe své podřízené jako rovnocenné partnery a jeho důvěra pomáhá celému týmu dosahovat lepších výsledků. Naopak zatajování informací snižuje produktivitu týmu i respekt šéfa v očích zaměstnanců.


6. Neúspěch vašeho týmu je především váš neúspěch. Pokud se stanovené cíle nepodaří splnit, obyčejný manažer, který se především bojí o svou pozici, začne obviňovat své podřízené. Na druhou stranu, skutečný lídr vezme kritiku na svá bedra a motivuje svůj tým k lepším výsledkům.


7. Soustřeďte se na výsledek. Průměrný manažer se více než o výsledky zajímá o proces, jakým je jich dosahováno. Ale upřímně, kdo se stará o proces, když jsou výsledky pozitivní?


Zdroj: HPCG pro Magazín KPCG


#podnikani #leadership #strategie #management

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ISO Consulting s.r.o.

Revoluční 7

110 00 Praha 1

 

DIČ: CZ28404416

ČBÚ: 43-3406880267/0100

OR: spisová značka C 139092 vedená u MS v Praze

T: (+420) 602 700 327

E:  isoc(at)hpcg.cz

W: hpcg.cz

OZVEME SE VÁM

ISO Consulting s.r.o., člen skupiny HPCG  |  Všechna práva vyhrazena, HPCG © 2008 - 2021

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v souladu s GDPR.
Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.