top of page

PORADENSTVÍ PRO PODNIKATELE V OBLASTI 
NÁSTUPNICTVÍ, PRODEJE, KOUPĚ A PŘEDÁNÍ ŘÍZENÍ FIREM

Muž na farmě

Pomůžeme Vám předat Vaši firmu nastupující generaci, nebo ji efektivně připravit na prodej

Každé podnikání by měla být časově neohraničená činnost a firma by měla mnohonásobně "přežít" svého zakladatele. Pokud je ten čas, kdy přemýšlíte o předání dalším generacím nebo prodeji třetí straně, jste na správném místě. Pomůžeme Vám firmu efektivně připravit k předání nebo prodeji, stejně tak ji ocenit a pomoci Vám se zabezpečením majetku pro další generace.

Kladete si právě tyto otázky?

Přináším firmě stále ten potřebný drive?

Má pro mě podnikání v dnešní době ještě vůbec smysl?

Neměl/a bych dát prostor mladším?

Jak zabezpečit rodinu a uchovat majetek pro mé potomky?

PORADENSTVÍ V PŘEDÁNÍ VEDENÍ FIRMY

Přináším firmě stále ten potřebný drive? Neměl/a bych dát prostor mladším? Má pro mě podnikání v dnešní době ještě vůbec smysl? Jak uchovat majetek pro mé potomky?

Pokud si kladete alespoň jednu z těchto otázek, pak jste na správném místě. Spolehlivě vás provedeme celým procesem, ať už se rozhodnete firmu prodat, předat mladší generaci, nebo ukončit podnikání.

Připravit sebe a svoji firmu na další růst při současné redukci vaší majetkové účasti a vlivu, je stejně klíčovým momentem jako založení společnosti a její budování. Zajistit uchování hodnoty vaší celoživotní práce pro další generace lze bez nadsázky označit za nejvyšší účel podnikání.

Úspěšné předání a zajištění pokračování pro firmu, kterou jste celý život budovali, je velmi komplexní a náročný proces. Vedle faktických oblastí typu právní a daňové řešení hrají důležitou roli také vztahy a emoce. Nesprávné předání firmy může navždy zničit zejména vztahy v rodině.

Je to pro vás pole neprobádané, nevíte, co přesně vás čeká? Přirozeně. Neznámého se člověk obává, a tak to raději odkládá. Ověřených schémat je málo, není kde opisovat. Statistiky jsou přitom neúprosné. Jen přibližně třetina firem úspěšně přežije předání v první generaci, v dalších generacích pak procento úspěšných dál dramaticky klesá. Přitom rodinné podniky tvoří více než čtyři pětiny všech firem.

Nezůstávejte na to sami. Nabízíme vám naši koncentrovanou expertní znalost. Pomohli jsme již desítkám klientů v různých fázích života jejich firem. Můžeme být i vám profesionálním průvodcem časově i emočně náročným procesem, ať firmu budete předávat dětem nebo širšímu příbuzenstvu, převádět do svěřenského fondu, hledat vhodné následovníky mezi vašimi manažery, prodávat třetí straně nebo se ji rozhodnete řízeně zlikvidovat.

Pomůžeme vám včas si položit správné otázky, objektivně zhodnotit reálnou budoucnost firmy, připravit plán transakce, moderovat komunikaci a vztahy, ochránit firemní i rodinný majetek, od prvního okamžiku až do úspěšného dokončení celého procesu.

Čím dříve začnete, tím více času budete mít na to upravovat, měnit, zlepšovat…

firemní nástupnictví
Firemní nástupnictví
a příprava na předání

Pomůžeme Vám se strategií i samotnou realizací postupného předání vedení firmy další generaci, ať z řad vašich potomků nebo profesionálního managementu.

valuace firmy
Ocenění firmy
a příprava na prodej

Pomůžeme Vám  stanovit realistickou cenu Vaší firmy a připravit ji na prodej třetí straně. Případně Vám pomůžeme definovat strategii efektivní likvidace / prodeje po částech.

předání firmy mladším generacím
Ochrana majetku pro další generace

Nikde není psáno, že se Vaši potomci musí věnovat podnikání tak jako Vy. Pomůžeme Vám nastavit taková opatření, aby byl Váš majetek efektivně uchován i pro další generace.

Black Car Service

„Konečně, po pěti letech hledání jste první, kdo přesně pochopil, co potřebuju. Kdybychom se potkali už před těmi pěti lety, mohlo být všechno jinak.“

Jan Rejmon

DAHO s.r.o.

NEZÁVAZNÁ ÚVODNÍ KONZULTACE

 

Rádi si vyslechneme vaše potřeby, popíšeme jak probíhá naše konzulatce a jak bychom danou problematiku řešili, následně připravíme návrh řešení
šitý na míru vaší organizaci.
bottom of page