Vyhledat

Do čeho investují čeští podnikatelé v době krize?

Aktualizace: úno 10

Z pravidelného průzkumu poradenské skupiny HCPG, který proběhl v září 2020 mezi přibližně 500 českými podnikateli, vyplývá, že nejlepší investicí v době krize je soustředit se na rozvoj vlastní firmy.

Jak investují čeští podnikatelé v době krize (volba jedné nebo více odpovědí)

Celých 84 % dotázaných podnikatelů si myslí, že tou nejlepší investicí v době současné hospodářské recese je rozvoj vlastní firmy. Z této skupiny je téměř třetina (29 %) dále připravena investovat do akvizice dalších firem a necelá čtvrtina (23 %) do nemovitostí.

"Nemovitosti jsou obecně považovány nadpoloviční většinou všech respondentů (52 %) za stabilní investiční aktivum, které si zachová nebo dokonce navýší hodnotu krizi navzdory," říká Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka HPCG.

Výhradně do nemovitostí plánuje investovat necelých 12 % respondentů. Jedná se o nejkonzervativnější investory.


Na stejné příčce oblíbenosti (shodně 24 % odpovědí) stojí investice do akvizice jiné firmy a investice do akciových trhů, které v krizovém období nabízí nezvykle vysoké výnosy. Zajímavé je, že téměř třetina (29 %) podnikatelů, kteří chtějí investovat do rozvoje vlastní firmy, plánuje investovat i do akcií, což je stejné procento jako v případě akvizice jiných firem. 4 % respondentů pak plánují investovat společně do akcií a drahých kovů.


Vzácné kovy jako stabilní investici souhrně zvolila pětina dotázaných, kteří je považují za nejlepší a zároveň likvidní uchovatel hodnoty.


Naopak pouze 4 % respondentů se chystají investovat do kryptoměn jako jediného uchovatele hodnot, jelikož tradiční peníze budou pravděpodobně ztrácet hodnotu. Stejný podíl respondentů (4 %) pak plánuje investovat do rozvoje sebe samého.


Nikdo z dotázaných neuvedl, že se nechystá v době krize investovat vůbec.


Zdroj: HPCG


#podnikání #ekonomika #krize #průzkum

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ISO Consulting s.r.o.

Revoluční 7

110 00 Praha 1

 

DIČ: CZ28404416

ČBÚ: 43-3406880267/0100

OR: spisová značka C 139092 vedená u MS v Praze

T: (+420) 602 700 327

E:  isoc(at)hpcg.cz

W: hpcg.cz

OZVEME SE VÁM

ISO Consulting s.r.o., člen skupiny HPCG  |  Všechna práva vyhrazena, HPCG © 2008 - 2021

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v souladu s GDPR.
Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.