Vyhledat

Digitální průmyslová revoluce probíhá

Digitální transformace bude podle Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) v příštích letech výrazně ovlivňovat český i německý průmysl. Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v ČR a ČNOPK proto 23. června pozvaly české a německé experty, aby diskutovali o výzvách a šancích průmyslu 4.0.


Dr. Stefan Mair, člen nejvyššího vedení Spolkového svazu německého průmyslu (BDI), na setkání představil novou studii zabývající se digitální transformací průmyslu, které se zúčastnilo 300 německých podnikatelů z průmyslu. Vyplývá z ní, že digitální transformace s sebou nese vysokou přidanou hodnotu, a to díky čtyřem základním hybatelům: digitální data, automatizace, propojení technologií a digitální přístup k zákazníkovi.


Také Ing. Bohdan Wojnar, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, vidí pro české hospodářství velké šance, pokud bude Česká republika mezi prvními aktéry. Vnímá však, že připravenost k těmto změnám znamená zvýšené nároky na vzdělávací systém i na schopnosti jednotlivců.


Prezident ČNOPK Axel Limberg vyzdvihl, že již mnoho německých firem působících v České republice investovalo do digitalizace procesů v rámci výroby. Účastníci diskuze se shodli, že české a německé hospodářství musí aktivně spoluutvářet čtvrtou průmyslovou revoluci.


Zdroj: ČNOP


#technologie #inovace #prumysl

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ISO Consulting s.r.o.

Revoluční 7

110 00 Praha 1

 

DIČ: CZ28404416

ČBÚ: 43-3406880267/0100

OR: spisová značka C 139092 vedená u MS v Praze

T: (+420) 602 700 327

E:  isoc(at)hpcg.cz

W: hpcg.cz

OZVEME SE VÁM

ISO Consulting s.r.o., člen skupiny HPCG  |  Všechna práva vyhrazena, HPCG © 2008 - 2021

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v souladu s GDPR.
Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.